صنعت نفت،گاز و پتروشیمی
_

صنایع و کاربری

صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

پروژه های اجرا شده

پتروشيمي مسجد سليمان
مهرگان اکسين ايرانيان
پالايش نفت بندر عباس
توسعه صنايع پتروشيمي پلي استايرن انتخاب
پالايش نفت لاوان
شرکت پالايش گاز بيدبلند خليج فارس
شرکت ملي نفت ايران
آريا نفت شهاب
نفت وگازگچساران
مهندسي وتوسعه نفت و گاز محمديان
صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان

محصولات مورد نیازتوضیحات

صنعت نفت،گاز و پتروشیمی بعنوان بزرگترین صنعت موجود در کشور محسوب می گردد. رشد و توسعه اقتصادی کشور رابطه مستقیمی با تولید نفت و مشتقات وابسته به آن دارد. شرکتها و سازمانهای بسیاری از جمله شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بطور مستقیم با این صنعت در ارتباط می باشند. بدون شک محصولات و مشتقات حاصله از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نقش غیر قابل انکار و بی بدیلی در توسعه اقتصاد و اکثر صنایع کشور دارند، بعبارت دیگر این صنعت جزء لاینفک زنجیره تامین بسیاری از صنایع دیگر در کشور محسوب شده و از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
گستردگی این صنعت، تنوع بسیار زیاد محصولات، وابستگی بسیاری از صنایع دیگر به محصولات آن و شبکه زنجیره تامین پیچیده و چند لایه، موضوع لجستیک و توجه ویژه بدان را در این صنعت بسیار پر رنگ تر می سازد.
با توجه به اینکه محصولات این صنعت و بطور خاص صنایع پتروشیمی تامین کننده مواد اولیه طیف گسترده ای از سایر صنایع کشور محسوب می گردد، نحوه صحیح نگهداری و ذخیره سازی کالاها و اقلام و همچنین موضوع حمل و نقل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
از آنجایی که حجم عمده ای از ذخایر نفتی کشور در مناطق جنوب غربی ایران مستقر گردیده است، طبیعتا قسمت اعظم پالایشگاهها و شرکتهای پتروشیمی نیز در همین منطقه واقع گردیده است، منطقه ویژه اقتصادی پارس و بطور خاص منطقه عسلویه بعنوان قطبهای اصلی نفت و گاز و محصولات پتروشیمی از اهمیت بسیار استراتژیکی برخوردار می باشند. البته در بسیاری از مناطق دیگر کشور نیز با توجه به وجود ذخایر نفتی و سیاستهای کلان اقتصادی کشور، پالایشگاهها و شرکتهای پتروشیمی ایجاد گردیده اند که این موضوع اهمیت زنجیره تامین و توجه اساسی به موضوع لجستیک را در کل کشور به خوبی نشان می دهد.
طیف وسیع اقلام و مواد اولیه مصرفی و همچنین تنوع بسیار زیاد محصولات تولیدی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی موجب گردیده است تا علاوه بر وجود انواع انبارها همچون: انبار مواد اولیه، انبار قطعات یدکی، انبار ملزومات، انبار شیمیایی، انبار محصول و … امکان استفاده و پیاده سازی بسیاری از گروههای قفسه بندی جهت این صنعت وجود داشته باشد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!