کاربری هایپرمارکت
_

صنایع و کاربری

کاربری هایپرمارکت

پروژه های اجرا شده

هایپراستار
هایپرمی

محصولات مورد نیازتوضیحات

ابرفروشگاه یا هایپرمارکت (Hypermarket) به فروشگاهی اطلاق می گردد که از ترکیب کالاهای مربوط به سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌های چندمنظوره، در مقیاسی بزرگ استفاده می‌ نماید.
هایپرمارکت‌ها در عمل یک بنگاه خرده‌فروشی کالاهای مختلف مصرفی می‌باشند و طیف وسیعی از محصولات را ارائه می‌دهند که عمدتاً شامل انواع گوناگون مواد غذایی و کالاهای مصرفی خانگی و … می‌باشد. بطور خلاصه، یک هایپرمارکت، فروشگاهی است که توانایی برآورده کردن احتیاجات سبد خرید مشتریان خود را، در یک بار بازدید دارا می باشد و ماموریت آن عمدتا تمرکز بر فروش بسیار زیاد با حاشیه سود اندک می‌باشد. در نقاط مختلف دنیا و در کشورهای گوناگون، هایپر مارکت‌ها سیاست‌های متفاوتی دارند، به عنوان مثال در برخی از هایپر مارکت‌های بزرگ جهان تمامی کالاهای مورد نیاز و مصرفی مشتریان یافت می‌شود. محصولاتی نظیر مواد غذایی، لوازم آرایشی، پوشاک و مد، ابزارآلات، کالاهای دیجیتالی، خودرو و موتور سیکلت و یا حتی قایق و کشتی! مشهورترین هایپر مارکتها متعلق به شرکتهایی مانند کارفور، وال مارت، تارگت، کروگر، تسکو، آلدی و لیدل می باشد.
هاپیر‌ها جدید‌ترین فروشگاه‌های کشورمان هستند. هایپراستار، نسل سوم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشورمان است. هایپر استار به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای بین‌المللی در سال 1388 در غرب تهران با سرمایه‌گذاری اولیه ۶۰ میلیون دلار افتتاح شد. پس از تهران، شعبه‌های هایپر استار در سایر شهرها همچون شیراز و اصفهان نیز به بهره‌برداری رسید.
به تدریج شرکتهای دیگر نیز به فکر ایجاد هایپرمارکت در شهرهای بزرگ افتادند که موجب ایجاد بازار رقابتی جذابتری در این عرصه گردید.
هایپر مارکتها نسل نوینی از خدمات قابل ارائه به مشتریان را عرضه نمودند، امکان خرید طیف وسیعی از محصولات غذایی و غیرغذایی با برندهای متنوع در زیر یک سقف، امکان خرید محصولات با کمترین قیمت ممکن، وجود امکانات رفاهی و تفریحی متنوع، امکان بازی برای کودکان و نوجوانان، استفاده از امکانات بانکی، امکان برخورداری از تخفیف‌های متنوع، استفاده از پارکینک رایگان، امکان عودت محصولات خریداری شده و … از جمله مزایای خرید از هایپرها محسوب می گردد که با استقبال مشتریان نیز مواجه شده است.
نکته بسیار مهم در فروشگاههای هایپر مارکت، چیدمان فروشگاه با توجه به وسعت آن و حجم و تنوع کالاهای موجود در آن می باشد. چنانچه فروشگاه دارای چیدمانی مناسب با نیاز مشتری و در جهت رفاه حال مشتری باشد قطعا فروش موفق‌تری در انتظار خواهد بود. نکته حائز اهمیت در چیدمان (Layout) فروشگاه، تمرکز بر این موضوع است که تمامی استراتژیهای مربوط به چیدمان کالا در راستای جلب مشتری و ترغیب وی به خرید بیشتر باشد. مثلا در فروشگاهها، فاصله قفسه‌ها از یکدیگر کاملا استاندارد طراحی می شود به گونه ای که در زمان رفت و آمد مشتری‌ها با هم، برخوردی در راهروها انجام نپذیرد یا اینکه محصولاتی که از تقاضای بیشتری برخوردارند در قسمتهای گوناگونی از فروشگاه قرار داده می‌شوند تا مشتری بر حسب نیاز از نقاط مختلف فروشگاه بازدید نماید.
امروزه به دلیل رقابت زیاد بین هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ، طراحی فروشگاه و چیدمان تجهیزات در داخل آن، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در همین راستا بکارگیری خلاقیت و ایده های جدید تأثیر به‌سزایی داشته و می‌تواند در میزان فروش محصولات فروشگاه تاثیرات چشمگیری داشته باشد. نحوه چیدمان قفسه های فروشگاهی و استندها، بکارگیری انواع ترولی و سبدهای خرید، استفاده از انواع کانترهای فروشگاهی مورد نیاز و سایر جزئیات تماما می تواند موثر باشد.
بر مبنای مطالب عنوان شده، لازم است تا با توجه به حجم و تنوع گسترده اقلام و کالاهایی که در هایپرمارکتها ارائه می گردند، انواع مختلفی از قفسه های فروشگاهی، میز کار، کانترهای فروشگاهی، ترولی، سبدهای خرید و سایر تجهیزات و ملحقات تکمیلی طراحی و ساخته گردد، ضمن آنکه با توجه به وسعت بسیار زیاد هایپر مارکتها و بعضا چند طبقه بودن آنها، نوع چیدمان قفسه ها و تجهیزات، مسیرهای دسترسی و موقعیت کالاها و مواد اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!