بیمارستان
_

صنایع و کاربری

بیمارستان

پروژه های اجرا شده
محصولات مورد نیازتوضیحات

تندرستی یا سلامت عبارت است از تأمین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسانها. سلامت معادل کلمه انگلیسی: Health و بهداشت عمومی ترجمه کلمه: Public Health می‌باشد. بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه تندرستی به معنای واقعی آن عبارت است از: ” نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای تک تک افراد جامعه.”
امروزه اهمیت توسعه بهداشت عمومی برای برقراری عدالت اجتماعی در حوزه سلامت بر هیچ‌کس پنهان نیست و بر همین مبناست که تمامی کشورهای دنیا، یکی از اولویتهای اصلی خود را تامین سلامت کامل مردمان جامعه خود قرار می دهند. در راستای تامین همین نیاز اساسی می باشد که ساخت بیمارستانها و مراکز درمانی به تعداد کافی و با امکانات مناسب در دستور کار تمامی دولتها قرار دارد تا همگان بدون کوچکترین مشکلی و در سریعترین زمان ممکن، از خدمات درمانی مورد نیاز بهره مند گردند. بدون شک در هر کشوری بیمارستانها، نقش بسیار مهمی در تامین سلامت مردم بعهده دارند.
کلمه “بیمارستان” یک واژه فارسی است که در دوران ساسانیان و پس از آن در جهان اسلام بعنوان محلِ نگهداری بیماران استفاده میشده ‌است. در لغت، بیمارستان از واژه پهلوی «بیمار یا وِمار» و پسوند مکانِ «ستان» تشکیل شده‌است که به معنای «محل بیمار» است.
بر اساس داده های آماری استخراج شده در سال 1396، تعداد 981 بیمارستان فعال در کشور وجود دارد که از این تعداد، 689 بیمارستان متعلق به بخش دولتی بوده و مابقی آنها متعلق به بخش خصوصی، بخش خیریه و نهادهای عمومی غیر دولتی بوده است که این تعداد با توجه به نیاز کشور رو به افزایش می باشد.
از منظر لجستیکی، عمده نیاز بیمارستانها نگهداری قطعات فنی، ملزومات اداری و همچنین بایگانی اسناد، مدارک و مستندات می باشد. بر همین مبنا لازم است تا با توجه به ابعاد انبار و حجم قطعات و اقلام موجود، سیستمهای قفسه بندی مناسب استفاده گردد.
بطور کلی در بیمارستانها جهت نگهداری قطعات و همچنین ملزومات اداری، سیستمهای قفسه بندی مشبک، ایزی راک یا پانل راک گزینه های مناسبی می باشد و جهت نگهداری اسناد، پرونده ها، مدارک و زونکنهای اداری، علاوه بر سیستمهای قفسه بندی اشاره شده، سیستم بایگانی هوشمند و سیستم بایگانی روی ریل می تواند مد نظر قرار گیرد.
در هر حال انتخاب نوع و مشخصات سیستم قفسه بندی مناسب با توجه به ابعاد انبار و حجم اقلام، اسناد و کالاهایی که می بایست نگهداری شود، تعیین می گردد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!