صنعت لوازم خانگی
_

صنایع و کاربری

صنعت لوازم خانگی

پروژه های اجرا شده

فارست مبل
گلديران
شرکت آريزون
الماس بلورين ايرانيان (داتيس)
مکث بين الملل

محصولات مورد نیازتوضیحات

صنعت لوازم خانگی با قدمتی در حدود ۷۰ سال با ساخت سماورهای روسی، در ایران متولد شد و به تدریج در طی این سال ها مسیر تحول و تکامل خود را طی نموده است.
وضعیت اقتصادی موجود در کشور و آینده مبهم نفت در اقتصاد پیش رو، بیش از هر زمان دیگری لزوم توجه به توسعه تولیدات غیر نفتی را آشکار کرده است. به بیراهه نرفته ایم اگر بگوییم نبض حیات اقتصادی ما در آینده پیش‌رو، در گرو توجه به اینگونه صنایع خواهد بود. در وصف پتانسیل این صنعت همین بس که به ‌جرات می‌توان گفت پس از نفت، صنعت لوازم خانگی می‌تواند به بزرگترین صنعت سودآور کشور تبدیل شود. اگرچه طبق آمار و ارقام صنعت لوازم خانگی در جایگاه سوم صنایع کشور و بعد از صنعت خودرو قرار دارد، اما این دو صنعت به لحاظ ساختاری و عملکردی تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.
صنعت لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین صنایع داخلی کشور است که گستره وسیعی از بنگاه‌ها و کارخانه‌های داخلی را به شکل مستقیم و غیر مستقیم در بر می‌گیرد، دامنه فعالیت این صنعت بسیار متنوع و گسترده است. این صنعت به سه بخش کلی تقسیم می‌شود:
بخش اول شامل محصولات انرژی‌بر می‌شود. تمامی محصولاتی که با گاز، برق یا مانند آن کار می‌کنند، لوازم پخت و پز، لوازم گرمایشی، سرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، چرخ خیاطی، لوازم خُرد آشپزخانه و مانند آن به همین دسته تعلق دارند.
بخش دوم، دسته محصولات غیر انرژی‌بر است و تمام ظروف آشپزخانه جزو این دسته محسوب می‌شود.
بخش سوم این صنعت هم بخش قطعه‌سازی است و قطعه‌سازان، قطعات لازم را برای تولیدکنندگان محصول نهایی تولید می‌کنند.
این صنعت با این طیف گسترده، صنعتی است که از مواد اولیه اساسی بالادستی همچون آلومینیوم، مس، مواد پتروشیمی، فولاد و مانند آن استفاده کرده و محصولاتی را تولید می‌کند که جزء لاینفک زندگی مردم محسوب می‌شوند.
این صنعت در تمام دنیا جزء ۱۱ رشته شتاب‌دهنده توسعه اقتصادی است و اگر این صنعت شکوفا شود، اقتصاد یک کشور شکوفا خواهد شد.
توضیحات مذکور به قدر کافی گویای اهمیت استراتژیک صنعت لوازم خانگی در کشور و لزوم توجه به تمامی حلقه های زنجیره تامین آن می باشد. تنوع بسیار زیاد محصولات و قطعات تولیدی در کنار تعدد تامین کنندگان و تولید کنندگان و همچنین خیل وسیع مصرف کنندگان، لزوم توجه به موضوع لجستیک و انبارش را بطور فزاینده ای پر رنگ می سازد.
استفاده بهینه از ظرفیت انبارها، مدیریت صحیح و علمی موجودیها، افزایش سطح مکانیزاسیون و تحویل به موقع کالاها و محصولات، از جمله موضوعات مهمی است که می بایست در این صنعت توجه لازم بدان صورت گیرد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!