صنعت غذایی
_

صنایع و کاربری

صنعت غذایی

پروژه های اجرا شده

سوليکو کاله
فراورده هاي لبني گلستان صباح
خوراک بسيم شمال
سامان صنعت اطلس
آرين گستر سانا
مجتمع صنايع دينه ايران
پادرا توس
شرکت توسعه صنايع غذايي هرمس
بستني ميهن
خانه کيک پلاتين
بينارزن
کاله آمل

محصولات مورد نیازتوضیحات

در یک تعریف کلی، صنعت غذا، به مفهوم کلیه عملیات کشت، برداشت، فرآوری و بسته‌بندی محصولات زراعی و باغی، زادآوری، پرواربندی، ذبح، صید و فرآوری دام، طیور و ماهیان خوراکی می‌باشد. صنعت غذا شامل خود کشاورزی و دامپروری نیز می‌باشد. صنایع غذایی شامل هشت تکنولوژی مختلف شیر و لبنیات،کنسروسازی،روغن و چربی خوراکی،غلات، قند و شکر، قنادی و نوشیدنی، بسته بندی و صنایع گوشت می شود.
در تعریفی دیگر صنعت غذایی عبارت است از: هر عملیاتی که پس از صید و یا برداشت محصولات زراعی و باغی و یا ذبح دام انجام شده و مواد خام را به مواد غذایی آماده مصرف تبدیل می کند، این عملیاتها شامل انواع روشهای نگهداری، فرآوری، بسته بندی و … می گردد.
تعاریف بالا به خوبی گستره صنایع غذایی موجود در کشور و نقش و اهمیت آن را نشان می دهد. بدون اغراق می توان گفت صنایع غذایی از جمله صنایع معدودی در کشور می باشد که در تمامی وضعیتهای اقتصادی چه خوب و چه بد،لاجرم فعال بوده و تمامی آحاد جامعه تحت هر شرایطی به نوعی مشتری دائمی محصولات و کالاهای این صنعت می باشند.
نکته حائز اهمیت در این صنعت، ماهیت زنجیره تامین آن و جریان گردش مواد و اقلام مورد نیاز در طول این زنجیره می باشد. عمر کوتاه بسیاری از مواد و محصولات غذایی، لزوم نگهداری صحیح و اصولی مواد اولیه و محصولات مطابق استانداردهای تعریفی و بر طبق شرایط و ضوابط بهداشتی، رعایت اصل FIFO و FEFO در رابطه با مدیریت موجودیها و سایر الزامات سختگیرانه تماما حکایت از توجه ویژه و اساسی به زنجیره تامین این صنعت،علی الخصوص حوزه لجستیک آن دارد.
یکی از موضوعات بسیار مهم و حیاتی در صنعت غذایی، استفاده از سردخانه ها بعنوان حلقه اصلی نگهداری مواد اولیه و محصولات فاسد شدنی می باشد. با توجه به بهای تمام شده گزاف ساخت سردخانه ها و همچنین هزینه های بسیار بالای تعمیرات و نگهداری آنها، بهره وری و استفاده بهینه و حداکثری از فضای سردخانه ها اولویت اصلی تمامی شرکتها و صنایع در این حوزه محسوب می گردد.
از سوی دیگر توجه به مدیریت ورود و خروج کالا بر مبنای تاریخ تولید یا تاریخ انقضاء نیز می بایست بعنوان یک اصل اساسی مدنظر قرار گیرد.
خوشبختانه در حال حاضر سیستمهای قفسه بندی متنوعی وجود دارد که توامان هر دو موضوع فوق الذکر را پوشش داده و با فراهم نمودن سطح مناسبی از مکانیزاسیون، بعنوان یک راه حل اقتصادی و بهینه می تواند مدنظر قرار گیرد.
در صنایع غذایی با توجه به گستردگی و تنوع آن انواع انبار همچون انبار مواد اولیه، انبار ملزومات و قطعات یدکی، انبار محصولات و همچنین حجم زیادی از انواع سردخانه ها وجود دارد که می تواند بوسیله انواع سیستمهای قفسه بندی موجود، تجهیز گردد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!