صنعت پخش
_

صنایع و کاربری

صنعت پخش

پروژه های اجرا شده

پخش رازی
پخش ممتاز
سلامت پخش هستی
حیات گستر آسیا
پخش ققنوس
پخش سراسري کيلا جنوب
شرکت رخ آرا (پخش مهر آيين)
پخش بهداشت سلامت آوند فر
پخش معين
پخش سراسري پرستو

محصولات مورد نیازتوضیحات

صنعت پخش یا همان نظام توزیع کالا از جمله بخشهای مهم اقتصادی می باشد که با کاهش فاصله مابین تولید کننده و مصرف کننده، علاوه بر افزایش بهره وری، موجب کاهش هزینه های مازاد شده و در بلند مدت سود مضاعفی را نصیب هر دو طرف می نماید.
صنعت پخش یکی از اهر‏م‏های پر قدرت در ایجاد رقابت بین واحدهای تولیدی، بهبود کیفیت و مهم‏تر از آن تعدیل و ثبات قیمتی بازار، در شرایط مختلف است. می توان ادعا نمود بهره مندی از یک صنعت پخش پویا و کارآمد، با شناسایی پتانسیل‏های تولید، برقراری تعادل در نظام عرضه و تقاضا، نظارت دائمی بر قیمت ها و نظارت مستمر و مطلوب بر کیفیت محصولات، بطور مستقیم و غیر مستقیم باعث بهبود بهره‏وری در سیستم اقتصادی کشور می گردد.
صنعت پخش در دهه‏های اخیر نقش اساسی در توسعه صنایع تولیدی کشور ایفا کرده و دارای جایگاه بسیار مهمی جهت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی می باشد. این اهمیت به اندازه‏ای است که در حال حاضر بسیاری از شرکت‏های تولیدی خودشان شرکتی را برای پخش و توزیع محصولات ایجاد کرده اند.
در صنعت پخش، تمامی ذینفعان، از تولید‌کننده تا پخش‌کننده، از عمده‌فروش تا خرده‌ فروش، همگی به دنبال بازگشت سرمایه و کسب سود هستند. در تمام دنیا، روش‌ها و مدل‌های پخش، روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هستند. در همین راستا، شرکت‌های پخش با بکارگیری مدرن‌ترین روش‌های پخش و توزیع کالا، نه تنها می‌توانند منجر به افزایش فروش شرکت‌ها شوند، بلکه شناخت و آگاهی خریداران نسبت به محصولات مدنظر را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. وجود یک شرکت قدرتمند پخش در کنار هر تولیدکننده‌ای لازم است تا وظیفه توزیع کالا را بین فروشگاههای زنجیره ای، عمده‌فروشان، خرده‌فروشان و یا مصرف‌کنندگان نهایی به بهترین شکل ممکن انجام دهد.
در بسیاری از کشورهای اروپایی،آمریکایی و برخی کشورهای آسیایی، سیستم پخش و توزیع از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده و تمامی برندها و شرکت‌های تولید‌کننده به این باور رسیده‌اند که با استفاده از شرکت‌های پخش برتر، علاوه بر فروش بیشتر محصولات خود، می‌توانند نسبت به سایر رقبا مزیت رقابتی مناسبتری کسب نمایند.
یکی از شاخصهای توسعه در صنعت پخش، بکارگیری ابزارهای نوین لجستیکی در حوزه های مرتبط همچون: انبارش، حمل و نقل و توزیع می باشد. به‌طوری‌که بخش توزیع کالا و خدمات را می‌توان بعنوان موتور محرک بخش‌های دیگر تولیدی در نظر گرفت. بعبارت دیگر می توان گفت مکمل موضوع انبارش و نگهداری کالا در انبارها، حمل ونقل و نظام توزیع کالا و خدمات است، زیرا بخش توزیع در فرآیند مربوطه از یک طرف کالاها را به مصرف کنندگان انتقال می‌دهد و از طرف دیگر منابع نقدینگی، پول و اطلاعات را از مصرف‌کنندگان به تولیدکنندگان منتقل می نماید، در نتیجه این بخش به نوعی موتور رشد هر سازمانی محسوب می‌شود. بدین ترتیب بخش توزیع کالا هر چه کالاها را در زمان کمتر و با هزینه پائین‌تر در فرآیند مربوطه از تولیدکنندگان به مصرف‌کنندگان انتقال دهد، در صورتی که اصول و استانداردهای مربوطه را رعایت نماید، کارآمدتر، مطلوبتر و ایده‌آل تر عمل نموده است.
یکی از ویژگیهای شرکتهای پخش، تنوع بسیار زیاد کالاها و اقلامی است که در انبارهای این نوع شرکتها نگهداری می گردد، در واقع ماهیت شرکتهای فعال در زمینه پخش به گونه ای می باشد که می بایست قابلیت نگهداری و ذخیره سازی انواع کالاها و محصولات شرکتهای مختلف تولیدی را دارا باشند. البته برخی از شرکتهای پخش بطور تخصصی صرفا برای یک شرکت یا صنعت مانند دارو فعالیت می نمایند که طبیعتا از پیچیدگی لجستیکی کمتری برخوردارند.
لزوم توجه به وزن و ابعاد مختلف کالا، شکل بسته بندی، روش چیدمان، نوع و شرایط نگهداری، از جمله عواملی می باشد که در طراحی انواع سیستمهای قفسه بندی مورد نیاز تاثیر گذار می باشد. البته ذکر این نکته لازم است که انتخاب قفسه های منتخب می بایست با در نظر داشتن شرایط فعلی و آتی شرکت و پیش بینی تنوع کالاهایی که در آینده ممکن است به سیستم اضافه شوند، لحاظ گردد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!