ظروف

امکان ایجاد بار واحد (Unit Load) جهت هر قطعه و کالایی

انواع ظروف خصوصا پالت ها، علاوه بر تسهیل در نگهداری و جابجایی کالا و قطعات، نقش مهمی جهت گذاشت و برداشت بار درداخل انواع سیستم های قفسه بندی ایفا می نمایند.

واحد فروش قفسه بندی و تجهیزات انبار

02167523

درخواست مشاوره

  ویژگی ها و مزایا
  • امکان نگهداری هر نوع کالا بصورت بار واحد (Unit Load)
  • امکان تشکیل واحدهای بار از کالاهای بی شکل
  • نظم بخشیدن به نگهداری و جابجایی اجناس
  • کاهش هزینه و زمان جابجایی
  • قابلیت چیدمان روی هم
  • تنوع نحوه استفاده و بکارگیری
  • سرعت بخشیدن به عملیات تخلیه و بارگیری
  • صرفه جویی در فضا
  • جلوگیری از آسیب ها و ضایعات ناشی از نگهداری ناصحیح
  • کمک به ایجاد نظم و انضباط در انبار و مدیریت مطلوب موجودی ها
  محدوده کاربرد

  قفسه بندی انبار ظروف جهت چیدمان و نگهداری انواع قطعات، اقلام و کالاها در ابعاد و شکل های مختلف را انجام می دهند.

  انواع ظروف

  پالت مسطح (تخت)

  می توان گفت استفاده از پالت مسطح در انبار و لجستیک، بعنوان جزء لاینفک این صنعت، علی الخصوص در سیستم های دارای قفسه بندی محسوب می گردد.

  پالتهای فلزی عموما در دو نوع یک رو و دورو و همچنین دو طرفه یا چهار طرفه (با توجه به جهت ورود شاخ لیفتراک) در ابعاد و اشکال مختلف قابل طراحی و ساخت می باشند.

  از پالتهای تخت جهت نگهداری هر نوع کالایی که دارای شکل هندسی منظم بوده (مانند کارتنها، جعبه ها و کیسه های کوچک) و قابلیت چیدمان بر روی هم را دارا می باشند، می توان استفاده نمود.

   

  پالت دیواره دار (باکس پالت)

  باکس پالت ها نقش مهمی در نگهداری انواع کالاهای فله ای و کالاهایی که شکل هندسی منظم نداشته و نمی توانند به راحتی بر روی یکدیگر چیدمان گردند، ایفا می نمایند.

  باکس پالت ها تنوع فراوانی در ابعاد (طول، عرض و ارتفاع) داشته، وزن های مختلفی را می توانند تحمل کنند و جنس دیواره آن می تواند از نوع پروفیل، ورق و یا توری باشد. ضمن آنکه قسمت جلویی باکس پالت که محل گذاشت و برداشت کالاها می باشد، می تواند بصورت نیم درب، تمام درب و یا حتی بدون درب باشد.

  یکی از قابلیت های بسیار عالی باکس پالتها، امکان چیدمان 4 الی 5 عدد آن ها بر روی یکدیگر (با توجه به ابعاد باکس پالت و وزن بار) است که به نوعی می تواند وظیفه برخی از سیستم های قفسه بندی را نیز عهده دار شود.

  در حال حاضر عمده محل استفاده از باکس پالت ها سردخانه ها و انبارهای صنعتی می باشد.

   

  پالت بشکه

  با استفاده از پالت بشکه؛ نگهداری، چیدمان و جابجایی بشکه ها بصورت افقی به راحتی فراهم می گردد. طراحی پالت بشکه به گونه ای است که بر روی هر پالت امکان نگهداری دو بشکه بصورت افقی وجود دارد و با توجه به ارتفاع مفید انبار و قابلیت بالابری لیفتراک یا ماشینهای مشابه، می توان چندین پالت بشکه را بر روی هم چیدمان نمود.

  از آنجایی که پالت بشکه ها قابلیت جابجایی بوسیله لیفتراک و سایر ماشین های مشابه در انبار را دارند، سرعت و کیفیت عملیات در انبار به نحو محسوسی افزایش می یابد.

   

  پالت لاستیک

  استاندارد انبارش انواع لاستیک ها در انبار، نگهداری آنها بصورت عمودی می باشد، در حالیکه هم اکنون در بسیاری از انبارها بدلیل محدودیت امکانات و تجهیزات مورد نیاز، لاستیک ها بصورت افقی نگهداری می شوند که این امر موجب می گردد تا لاستیک های پایین تر به خاطر فشار بار لاستیک های بالایی به مرور زمان از حالت استاندارد خارج شده و عمر مفید آنها به طرز قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

  استفاده از پالت لاستیک علاوه بر رفع این مشکل، امکان چیدمان آنها را بر روی یکدیگر و همچنین جابجایی آنها را بوسیله ماشین های گذاشت و برداشت بار همانند لیفتراک فراهم می سازد.

  با توجه به اندازه و مشخصات انواع لاستیکهای موجود، پالت لاستیک مورد نیاز در ابعاد و شکل های مختلف طراحی و ارائه گردیده است.

  سهولت در نگهداری لاستیک ها با توجه به استانداردهای تعریفی، افزایش سرعت و دقت عملیات انبار خصوصا به هنگام جابجایی و چیدمان سریع آنها از جمله مزایای استفاده از پالت لاستیک می باشد.

  توضیحات

  ظروف

  ظروف در انبار، بعنوان ابزاری بسیار مهم جهت چیدمان، ذخیره سازی و نگهداری انواع قطعات، مواد و کالاها در ابعاد و اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که قابلیت جابجایی بوسیله پالت تراک، لیفتراک، ریچتراک یا هر نوع ماشین مشابه دیگری را دارا بوده و در صورت نیاز امکان نگهداری آن ها در انواع سیستم های قفسه بندی وجود دارد.

  استفاده از ظروف علاوه بر امکان تعریف کالاها بصورت بار واحد (Unit Load) در انبار، بعنوان یک الزام و ضرورت در انبار می بایستی مد نظر قرار گیرد. در واقع در تمامی سیستم های قفسه بندی که گذاشت و برداشت بار در داخل آنها بوسیله ماشین انجام می پذیرد، بکارگیری ظروف امری اجتناب ناپذیر می باشد.

  انواع ظروف موجود در انبار، دارای دو کارکرد اساسی در صنعت لجستیک می باشند:

  الف- امکان چیدمان انواع کالاها و قطعات بر روی یکدیگر مطابق شرایط و استانداردهای مورد نیاز

  ب- تسهیل در جابجایی کالاها و نگهداری آنها در انواع سیستم های قفسه بندی

  عموما جنس ظروف مورد استفاده در انبار چوبی، پلاستیکی و یا فلزی می باشد که با توجه به ماهیت کالا و شرایط نگهداری آنها در انبار، ضرورت استفاده از هر کدام مشخص می گردد. ظروف به لحاظ ابعاد، شکل و ماهیت کارکردی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می گردد.

   

  کلیه محصولات شرکت قفسه انبار و فروشگاهی راک تهران با اصول و استانداردهای موجود تولید و تست می شوند و سپس با تضمین کیفیت و پشتیبانی به بازار اراٰئه می شوند.

  _

  عکس

  ظروف

  ظروف
  Container1
  ظروف 2
  Container 3
  Container 4
  _

  عکس

  ظروف

  Container
  Container1
  ظروف 2
  Container 3
  Container 4
  _

  ویدیو

  ظروف

  مشتریان ما

  ظروف پالایش نفت لاوانظروف پالایش نفت لاوان

  پالایش نفت لاوان

  بیشتر
  طلایه دارانطلایه داران

  طلایه داران مس جیرفت

  بیشتر
  ظروف معدن جویان بابکظروف معدن جویان بابک

  معدن جویان بابک

  بیشتر
  ظروف_تلاشگران-مواد-صنعتی-کیمیا-صنعت-ایرانیانظروف_تلاشگران-مواد-صنعتی-کیمیا-صنعت-ایرانیان

  تلاشگران مواد معدنی کیمیا صنعت ایرانیان

  بیشتر

  جستجوی پیشرفته

  Search
  Generic filters
  Search
  Generic filters
  Search
  Generic filters
  _

  صنایع و حوزه های مورد استفاده

  ظروف

  _

  دسته بندی محصولات ما

  ظروف

  امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!