صنعت خودرو
_

صنایع و کاربری

صنعت خودرو

پروژه های اجرا شده

ماموت خودرو
فروش و خدمات پس از فروش نمايندگي سايپا
فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو
تام ايران خودرو
ايران هيونداي
ماشين سازي منگان
شرکت تيراژ ديزل
مجتمع صنعتي ماموت

خودرو کاران
آرين موتورپويا
آرين ديزل پايا
يوژه پارت آريا
تيراژه ماشين

محصولات مورد نیازتوضیحات

تاریخچه صنعت خودرو به سفر مظفرالدین شاه به فرانسه باز‌می‌گردد و سفارش دو دستگاه رنو که تنها یک دستگاه آن به ایران رسید. ورود خودرو به ایران از فرانسه شروع شد و هم‌اکنون هم صنعت خودرو ایران نسبتا فرانسوی است، صنعتی که البته در طی سالیان متمادی تا کنون جولانگاه انواع خودروهای انگلیسی، آمریکایی، آلمانی و چینی بوده است.
صنعت خودرو ايران برخلاف آنچه اكثر مردم ايران فكر مي‌كنند با توليد پيكان آغاز نشد، بلكه تولد صنعت خودرو ايران در حدود سال ۱۳۱۹ با ساخت بدنه اتوبوس و كاميون در ايران آغاز شد. اولين شركت توليد‌كننده خودرو كه فيات ايران بود در سال ۱۳۳۲ تاسيس شد ولي توليد اولين محصولات اين شركت كه فيات ۱۱۰۰ نام داشت در سال ۱۳۳۹ انجام شد.
می توان گفت شركت جيپ ايران (پارس خودرو كنوني) كه در سال ۱۳۳۶ تاسيس شده و در سال ۱۳۳۸ اولين خودرو توليدشده خود را كه جيپ 6 سيلندر كالسكه‌اي بود، روانه بازار نمود بعنوان پدر صنعت خودرو ايران به حساب آورد.
در سال ۱۳۳۸ شركت توليد خودرو ايران (مرتب كنوني) تاسيس شد. اين شركت هم در سال ۱۳۴۲ اولين محصولات خود را كه انواع مدل‌هاي لندروور بود توليد ‌كرد.
در سال ۱۳۴۱ ايران ناسيونال (ايران خودرو) توسط برادران خیامی تأسیس شد و در سال 1347 اولین خودرو با نام تجاری پیکان به تولید انبوه رسید. ایران ناسيونال در روز ۱۲ مهر ۱۳۴۱ با سرمايه‌اي در حدود ۱۰ ميليون تومان و با هدف مونتاژ و توليد انواع خودرو متولد شد.
پس از چند سال شرکت‌های مختلفی از جمله سیتروئن، رنو، فورد و … با توجه به رشد صنعتی و افزایش طبقه متوسط در ایران، دست به تولید و مونتاژ اتومبیل در ایران زدند، اما این صنعت و بازارش از اوایل دهه ۷۰ مجددا روی به خودروهای فرانسوی آورد که البته طی سالیان اخیر با توجه به اعمال مجدد تحریمها و شرایط اقتصادی، خودروهای چینی در حال جایگزینی می باشند.
به جرات می توان گفت صنعت خودرو سازی پس از نفت، بعنوان بزرگترین صنعت در ایران محسوب می شود. شبکه زنجیره تامین بسیار پیچیده و ترکیبی، صنایع مستقیم و غیر مستقیم وابسته به آن و حجم نفرات شاغل در صنعت خودرو، اهمیت ویژه و حیاتی آن را به خوبی نشان می دهد.
علاوه بر شرکتهای تولید کننده خودرو، حجم گسترده شرکتهای قطعه ساز در این صنعت نیز قابل توجه می باشد. این شرکتها عموما تامین کننده قطعات مورد نیاز کارخانجات تولید خودرو و یا شبکه خدمات پس از فروش خودرو می باشند.
آنچه که این صنعت را از بسیاری صنایع دیگر متمایز می سازد، شبکه وسیع زنجیره تامین و سیستم لجستیک پیشرفته آن می باشد. بر اساس مطالعات جهانی صورت گرفته در رابطه با هزینه های لجستیکی، بطور میانگین 15 درصد بهای تمام شده خودرو، مربوط به هزینه های لجستیکی می باشد که این درصد قابل توجه عمدتا شامل انبارداری و توزیع، نگهداری موجودی و حمل و نقل می باشد. البته مطابق بررسیهای انجام شده، در برخی کشورها از جمله ایران، سهم هزینه های لجستیکی خودرو بیشتر از 15 درصد می باشد.
بدون شک، به هر میزان که بتوان هزینه های لجستیک را کاهش داد، طبیعتا بهای تمام شده خودرو نیز کاهش یافته و به تبع آن مزیت رقابتی پایدارتری حاصل می گردد. در همین راستا، انبار بعنوان حلقه واسط این زنجیره، نقش بسزایی در کاهش هزینه های لجستیک ایفا می نماید. از سوی دیگر بکارگیری انبارهای استاندارد با سطح مکانیزاسیون مناسب، نقش مهمی در نگهداری صحیح و منطقی قطعات و کالاها، کاهش حجم ضایعات و مرجوعیها و همچنین بهبود زمانهای تحویل ایفا می نماید.
در صنعت خودرو سازی با توجه به زنجیره تامین گسترده آن، عملا از مرحله تامین تا مرحله تحویل کالا، نیاز به استفاده از انبار در تمامی نقاط آن، کاملا احساس می شود. در یک بررسی اجمالی می توان گفت با توجه به طیف وسیع انواع انبارهای موجود در این صنعت اعم از انبار مواد اولیه، انبار قطعات یدکی، انبار کالای در جریان ساخت، انبار ملزومات، انبار شیمیایی و … تقریبا تمامی گروههای قفسه بندی در این صنعت قابل استفاده می باشد.

جستجوی پیشرفته

Search
Generic filters
Search
Generic filters
Search
Generic filters

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!