در این سری مطالب، با بررسی کیس‌استادی‌های (case study) واقعی، قصد داریم تاثیر انبارداری هوشمند بر کسب‌وکارهای مختلف را بررسی کنیم و به چگونگی پیاده‌سازی این تجهیزات هوشمند و اتفاقات مثبت پس از پیاده‌سازی آن‌ها برای آن کسب‌وکارها بپردازیم.

قسمت اول: انبارداری هوشمند در صنعت تجهیزات پزشکی

آشنایی با شرکت Intersurgical

شرکت Intersurgical با بیش از 30 سال تجربه، یک شرکت چند ملیتی است که هر هفته چهار میلیون محصول مراقبت از دستگاه تنفس را برای بخش پزشکی و بیمارستان‌ها تولید کرده و توزیع می‌کند و علاوه بر آن، راه‌حل‌هایی برای استفاده در بیهوشی، مراقبت‌های ویژه، درمان با اکسیژن و آئروسل را ارائه می‌دهد. محصولات این شرکت توسط شرکت‌های تابعه به صورت مستقیم و همچنین توسط توزیع‌کنندگان تخصصی، توزیع می‌شود.

شهر ووکینگام (در 50 کیلومتری لندن) مقر اصلی شرکت Intersurgical در انگلیس و انباری برای ذخیره و ارسال به بازار انگلیس است. در سال‌های اخیر مدیریت به دلیل افزایش تعداد SKU‌ها، چالش‌های جدید بازار و گسترش تجارت در سطح بین المللی پیچیده‌تر شده است.

داستان از کجا شروع شد؟

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، میزان سفارشات به شرکت‌هایی که متخصص در تولید تجهیزات پزشکی هستند افزایش قابل توجهی داشت. در این میان شرکت Intersurgical که متخصص در تولید تجهیزات پزشکی برای مراقبت‌های تنفسی است نیز، با حجم بالایی از سفارشات مواجه شد.

روند افزایشی سفارشات، این شرکت را بر آن داشت تا مهم‌ترین بخش خود یعنی انبارش را به مدرن‌ترین نرم‌افزارها مجهز کند. پس از آن شرکت Intersurgical تصمیم گرفت انبار خود را به سیستم مدیریت انبار آسان (WMS) تجهیز کند.

سیستم مدیریت انبار WMS

این شرکت برای جلوگیری از تداخل‌ها و همچنین کاهش خطاها، انبار خود به مناطقی تقسیم کرده است که در هر کدام از آن‌‌ها عملیات مختلفی انجام می‌شود. این تغییر بزرگ با نصب WMS (سیستم مدیریت انبار)، ایجاد شده است.

این نرم افزار کنترل دقیق‌تری را بر روی کالاها فراهم می‌کند، زیرا از محل دقیق و وضعیت بیش از 3000 SKU  محصول موجود اطلاع (داشتن اطلاعات دقیق از میزان موجودی محصولات دارد در زمینه‌ی محصولات پزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.)

با استفاده از این راه‌حل، Intersurgical به خوبی توانسته است از پس افزایش سفارشات زیاد ناشی به خاطر کرونا برآید.

فرایند سیستم  WMS

سیستم مدیریت انبار داری آسان (WMS) با سیستم EFACS ERP در شرکت Intersurgical ادغام شده است. هر دو سیستم از طریق یک پایگاه داده یعنی SQL Server ارتباط برقرار می‌کنند و داده‌ها و اطلاعات مربوط به نحوه انجام کارآمدتر عملیات مختلف را رد و بدل می‌کنند. در نتیجه، عملیات تدارکات با آماده سازی حداکثر 500 سفارش در روز ساده شده است.

امکانات شرکت Intersurgical در ووکینگام به مناطق خاصی تقسیم می‌شود که عملیات مختلفی دارند اما کاملاً بهم پیوسته اند:

دریافت و ذخیره‌سازی: محصولات از تولیدی‌‌ها و تأمین‌کنندگان انگلیس و اروپایی به این مکان می‌رسد. این منطقه همچنین محصولات ذخیره شده از منطقه picking (چیدن) را در خود جای داده است.

آماده‌سازی سفارشات: این مکان به مرحله picking اختصاص دارد و تمامی آیتم‌های این عملیات در اینجا جمع می‌شوند و سپس ارسال می‌شوند.

برای جلوگیری از تداخل که می‌تواند منجر به خطا شود، اپراتورها فقط می‌توانند در منطقه اختصاص داده شده به خودشان کار کنند. یک منطقه میانی ​​برای مبادله کالا ایجاد شده است (به عنوان مثال، انتقال محصولات ذخیره شده که برای تهیه سفارش لازم است) و همیشه تحت نظارت سیستم مدیریت انبار آسان کنترل می‌شود.

چگونه Intersurgical بهره‌وری را افزایش داده است؟

WMS نه تنها همه فرایندها را کنترل می‌کند، بلکه آن‌ها را بهینه نیز می‌کند. این نرم افزار همیشه بر اپراتورها نظارت دارد و به آنها می‌گوید که چگونه کار خود را به طور موثر انجام دهند. به این ترتیب، Intersurgical آماده است تا با هر چالشی مانند افزایش تعداد سفارشات مواجه شود.

Intersurgical به تلاش خستگی‌ناپذیر تیم خود، سازمان‌دهی منابع در نصب و دیجیتال سازی برای ارائه بهترین خدمات و ارسال محصولات در کمترین زمان ممکن تکیه کرده و این فرایند با سیستم Easy WMS به عملیات کارآمد انبار، از جمله دریافت و نگه‌داری کالا، بصورت بهینه انجام می‌شود.

دریافت و نگه‌داری کالا

هر روز، عملیات نصب Intersurgical به طور متوسط ​​175 پالت با محصولات مختلف از جاهای متفاوت را  دریافت می‌کند که این محصولات شامل مواد اولیه از تامین‌کنندگان، مرجوعی‌های مشتریان و محصولات نهایی هستند. این کالاهای تمام‌شده از کارخانه تولید در ووکینگام یا از مراکز تولیدی Intersurgical در اروپا، گرنزی (انگلیس) و لیتوانی ارسال می‌شوند.

این نصب بر اساس اعلام حمل و نقل پیشرفته (ASN) انجام می‌شود. این بدان معنی است که سیستم EFACS ERP مواردی را که قرار استدریافت شود را از قبل به سیستم WMS اطلاع می‌دهد. سپس WMS برچسب‌هایی را که کارگران هنگام انجام بررسی‌های مربوطه روی هر محصول قرار می‌دهند، تولید و چاپ می‌کند.

به محض شناسایی موارد، WMS یکی از5927 مکان موجود در انبار را به آن‌ها اختصاص می‌دهد. برای انجام این کار، نوع محصول، سطح تقاضای آن و اینکه آیا برای تهیه سفارشات مورد نیاز است یا نه مورد بررسی قرار می‌گیرند. بنابراین، به عنوان مثال، اقلام با گردش مالی بالاتر و سطح تقاضای بیشتر، در مکان‌های قابل‌دسترسی سپرده می‌شوند.

عملیات چیدن (Picking)

این اصلی‌ترین عملیاتی است که انجام می‌شود. هر روز، کارگران حداکثر 50000 سفارش عمده را تکمیل و ارسال می‌کنند. سیستم مدیریت انبار آسان به ساده‌سازی عملیات کمک می‌کند.

از یک طرف، WMS کار کارمندان را ساده می‌کند و به آن‌ها می‌گوید وسایل مورد نیاز خود را از کجا پیدا کنند و چه تعداد از آن‌ها را انتخاب کنند و مسیری را در طول نصب ایجاد می‌کند که کمک می‌کند اپراتورها حداقل مسافت را طی کنند.

از طرف دیگر، کالاها را بر اساس سطح تقاضای آن‌ها توزیع می‌کند. بنابراین، در هر زمان به کالایی نیاز باشد می‌توان به آن دسترسی داشت. برای انجام عملیات چیدن، کارگران جعبه‌ها را مستقیماً از پالت‌های واقع در سطوح پایین قفسه‌ها برمی‌دارند. WMS تضمین می‌کند که محصولات مورد نیاز در این مکان‌ها موجود هستند. برای این کار، پرکردن پالت‌ها را زودتر از موعد سازمان‌دهی می‌کند.

پر کردن دوباره پالت‌ها به دو روش انجام می‌شود: با قرار دادن پالت ذخیره – ابتدا در سطح قفسه‌های بالا – در محل مورد نیاز یا انتقال پالت‌های مربوطه از منطقه ذخیره به منطقه برداشت.

عملیات ارسال

ERP مقالات قابل ارسال و مقصد را به Easy WMS اطلاع می‌دهد. به طور معمول روزانه 120 پالت برای مشتریان این شرکت در انگلیس ارسال می‌شود. همچنین سفارشاتی برای سایر مکان‌های Intersurgical عمدتا در لیتوانی ، فرانسه و آلمان (400 پالت در هفته) وجود دارد.

هنگامی که محموله شامل مواردی است که در محل دریافت و ذخیره سازی نگه‌داری می‌شود، اپراتورها آن‌ها را از محل خود استخراج کرده و در منطقه میانی تخلیه می‌کنند. به دنبال آن، کارگر مستقر در منطقه اعزام آن‌ها را برداشته و به اسکله مربوطه می‌برد.

مدیر عامل Intersurgical می‌گوید: “تمام این حرکات و انتقال پالت‌ها از یک منطقه انبار به منطقه دیگر توسط سیستم WMS نظارت می‌شود. بنابراین، سیستم دقیقاً می‌داند که همه محصولات در هر زمانی کجا قرار دارند و به این صورت از رخ دادن اشتباهات جلوگیری می‌شود.”

کنترل دقیق کالاها

Intersurgical فرآیندهای نصب خود در انگلیس را بهبود بخشیده است تا بتواند با رشد خود هماهنگ باشد. دیجیتالی شدن و مدیریت خودکار منابع با استفاده از WMS امکان کنترل دقیق کالاها را فراهم کرده و خطاهای احتمالی را کاهش می‌دهد.

ثابت شده است که سازمان‌دهی انبار، راهی بسیار موثر برای نظارت بر کالا در زمان واقعی است. همچنین کار اپراتورها را تسهیل و تسریع می‌کند.

افزایش کار ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا این را تأیید کرده است که استفاده از این نرم‌افزارها راه پیشرفت است. وقتی ویروس کرونا به پایان رسید  به لطف سیستم WMS، نصب Intersurgical همچنان دارای کارآیی مدرن خود بوده و کارآمد خواهد بود. این سیستم در آینده با اتوماسیون و گسترش کمک بیشتری نیز خواهد کرد.

مدیر عامل Intersurgical:

ما WMS را نصب کردیم تا به راحتی به نیازهای جدید تقاضا و تغییرات بازار پاسخ دهیم. WMS به ما امکان این را می‌دهد که موجودی را در زمان واقعی ثبت کنیم. با توجه به اینکه ما تجهیزات پزشکی را می‌فروشیم این مهم است که کالاها در شرایط خاص ذخیره شوند تا کیفیت آن‌ها تضمین شود. با چنین کنترل دقیق موجودی، می‌توانیم از اشتباهات جلوگیری کرده و از رعایت همه استانداردها اطمینان حاصل کنیم.

برای مشاوره تخصصی در زمینه انواع قفسه بندی ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.
02167523
09199009781

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!