free web hit counter

 انبارداری در دیجی کالا

با پیدایش اینترنت و تاثیر آن در زندگی, نسل جدید فروشگاه های اینترنتی بوجود آوردند.
خیلی از این فروشگاه ها در یک دفتر کار کوچک و یا حتی گاهی در منازل اداره میشوند, اما وقتی صحبت از یک فروشگاه اینترنتی مانند دیجی کالا میشود, دیگر صحبت از یک دفتر کار کوچک نیست.
دیجی کالا یکی از قدرتمندترین وب سایتهای خرده فروشی در ایران است که تنوع کالاها بسیار زیاد و هرکدام از دسته بندی خاصی است. تقریبا هر کالایی را از دیجی کالا میتوان خرید. لذا این کسب وکار برای نگهداری و انبار کالاهای خود و ارسال شان به مشتری به فضا های بزرگی نیازمند است.

ادامه مطلب...

فروشگاه های زنجیره ای هفت

این روزها فروشگاه های زنجیره ای متنوعی با نام های مختلفی چون هایپراستار٬ کوروش٬ اتکا٬ خانه و کاشانه٬ فردا٬ جانبو٬ شهروند٬ خونه به خونه٬ فرنا و … در تهران و شهرستان ها راه اندازی شده اند٬ تنی چند از آنها از سالیان پیش بوده اند و تعدادی نیز عمر زیادی از تاسیسشان نمیگذرد.

اما در این بین فروشگاه هفت از جمله فروشگاه های زنجیره ای موفقی بوده است که از رشد سریع و با قدرتی در گسترش شعبه های خود برخوردار بوده است.
این فروشگاه با مجموع 81 شعبه در تهران و شهرستانها و چند مورد در حال راه اندازی در طی دو سال از سال 93 هجری تاکنون٬ یکی از موفق های این صنف در راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای بوده است.
اما علت موفقیت این فروشگاه در چه بوده است؟

ادامه مطلب...

طراحی و تجهیز انبار

قفسه بندی انبار متر مربعی چند؟
این سوال رایج ترین سوالیه که در بین مشتریان متقاضی تجهیز قفسه بندی انبار معروف است.
به گفته مدیر فروش طراحی تجهیزات انبار راک تهران, این سوالی که وهله اول صحبت با مشتریان از ایشان پرسیده میشود, سوالی که کاملاً بی پایه و اساس و غیر منطقی است.
چرا؟ علت را توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب...

قفسه بندی سنگین فروشگاهی (باتی راک)

قفسه بندی ها از چه زمانی به شکلی هدفمند بوجود آمدند؟ تقریبا میشه گفت که در دهه های گذشته سوپرمارکت ها به این شکلی که امروزه دکور میشوند نبودند. منظور از دکوراسیون٬ چیدمان صحیح و مناسب کالا برای دسترسی سریع مشتری به کالاها و همچنین برای کار کردن راحت خود فروشگاه دار است. سوپری های کوچک یا به اصطلاح بقالی های زمان گذشته نهایت استفاده ای که از قفسه ها میشد برای نگهداری اشیاء سبک بود و مابقی محصولات سنگین مانند کیسه های برنج و روغن و … روی هم روی زمین انباشته میشد که خوب نگهداری آنها مشکلات عدیده ای داشتند.
این روزها با طراحی های هوشمندانه برای نگهداری و دسترسی راحت محصولات قفسه های مناسب با جنس مناسب و حتی ماسب هر محصول خاص ساخته میشوند و روز به روز بهینه تر میگردند.

ادامه مطلب...

تاثیر ملزومات فروشگاهی در روند خرید مشتریان

آیا تا به حال به رفتار مشتریان در خرید از بعضی هایپرمارکت ها دقت کرده اید؟ آنها در هنگام خرید احساس بهتر, خستگی کمتر و رضایت بیشتری را دارند.
لابد برایتان سوال است که این احساس رضایت از چیست.

در این مقاله قصد داریم یکی از ملزومات فروشگاهی و تاثیر آن در خرید مشتری را توضیح بدهیم.

ادامه مطلب...

انبار چیست؟ آنچه باید درباره انبار بدانید

همانطور که از نام انبار برمیاید, محل نگهداری چیزی است, در مقیاس کوچک نگهداری اشیاء نیاز به نظم و انضباط خاصی ندارد, اما وقتی از انبار کردن محصول و یا کالایی در فروشگاه, کارخانه و ... صحبت میکنیم, موضوع شکل خاص تر و حرفه ای تری به خود میگیرد.

بدین ترتیب میتوانیم انبار را به این شکل تعریف کنیم, ساختمان یا محوطه ‌ای که از یک چیدمان منظم تجهیزات انبار تشکیل شده است که برای نگهداری انواع کالاهای بازرگانی، صنعتی، ... استفاده می‌گردد.

با توجه به حرفه ای که داریم هدف از انبار داشتن متفاوت است. 4 مورد زیر مواردیست که ممکن است انگیزه شما از داشتن انبار باشد:
- دریافت کالا - جابجایی کالا - نگهداری و یا تحویل کالاست.

حال انواع انبار کدام است؟

ادامه مطلب...

تجهیزات و چیدمان هوشمندانه دکوراسیون فروشگاهی

در دنیای امروزی که مشتری آزادانه در سطح فروشگاه قدم زده و دوست دارد به دور از نظر فروشندگان کالاهای مورد نظر خود راانتخاب نماید، آیاتجهیزات دکوراسیون می توانند به جای فروشندگان و به مانند یک ربات هوشمند انواع تکنیکهای فروش بیشتر را برای مشتری اجراء نموده و منجر به افزایش فروش شود؟
داشتن علم فروش یک فروشنده، به او کمک میکند که محصول خود را سریعتر و با سود بیشتر، نسبت به رقبای خود به فروش برساند حال که فروشنده ای در کنار خریدار وجود نداردچه راهکارهای می تواند این اهداف را تحقق بخشد؟
تجهیزات دکوراسیون در اجرای تکنیکهای حرفه ای فروش چه نقشی دارند؟

ادامه مطلب...

راه اندازی یک سوپرمارکت (هایپرمارکت) موفق

هنگامی که مشتری به داخل یک سوپرمارکت (هایپرمارکت) میرود, با یک حجم بزرگی از محصولات و برندها روبرو میشود که نوعی سردرگمی در انتخاب و خرید را برایش ایجاد میکند.
این سردرگمی زمانی بیشتر میشود که استرس پارک دوبل اتومبیل خود را نیز دارد, در هنگام خرید با مشتریان دیگر برخورد داشته و عصبانیت و نارضایتی او را بیشتر میکند.
اگر سوپرمارکت دار هوشمند بوده و سیستم کاری خود را بر پایه مشتری مداری تنظیم کرده باشد, فضا را طوری طراحی و چیدمان میکند و شرایط را طوری آماده میکند که مشتری را به سمت بهترین و راضی ترین خرید خود هدایت کند.

حال یک سوپرمارکت (هایپرمارکت) موفق چه ویژگی هایی دارد؟

ادامه مطلب...

مصاحبه اختصاصی ماهنامه تجارت طلایی:

 راک تهران، برند پیشرو در قفسه‌بندی و تجهیزات فروشگاهی

در همه فروشگاه‌ها، قفسه‌ها بیش از سایر اجزای فضای داخلی برای طبقه‌بندی یا در معرض دید گذاشتن اجناس مورد استفاده قرار می‌گیرند. اجناس از نظر اصول ارگونومی هم باید در دسترس مشتری باشند و هم به طور کامل در دیدرس او قرار بگیرند، بر این اساس وجود قفسه‌هایی مستحکم با کاربردهای متفاوت و متناسب با چیدمان فروشگاه ضروری به نظر می‌رسد. شرکت راک مشبک تهران طی 2 دهه فعالیت خود در زمینه مشاوره، طراحی، تولید و اجرای سیستم‌های قفسه‌بندی انبار و تجهیزات فروشگاهی با به‌کارگیری جدیدترین ماشین‌آلات توانسته است انواع مقاطع و محصولات به‌روز و منحصر‌به‌فرد قفسه‌بندی را ارائه کند. این شرکت با اتکا به نیروهای متخصص متعهد و با تجربه خود در پی برآورده‌سازی نیازهای مشتریان در بازارهای داخلی و خارجی است تا برای خود و صنعت قفسه‌بندی، افق روشن و رو به توسعه‌ای ترسیم کند. بر همین اساس با مدیر موفق و جوان این شرکت به گفت‌وگو نشستیم.

ادامه مطلب...

میز صندوق

در مقاله سبد خرید فروشگاهی, به تاثیر ملزومات فروشگاهی که مناسب با فضاهای شلوغ و پر رفت و آمدی مانند هایپرمارکت ها ساخته شده اند و در روند خرید مشتری از یک هایپرمارکت موثر هستند اشاره کردیم, در اینجا به مورد دیگری که بسیار در راحتی و تسهیل مشتری در خرید کردن تاثیر میگذارد اشاره میکنیم.

مشتری پس از خرید و هنگام تسویه حساب, تمایل دارد که کمتر در صف ایستاده و صندوق دار سریع تر تسویه را انجام دهد.
میز صندوق آیتمی است که در سرعت عمل صندوق دار موثر است. هر چقدر این میز کار, دسترس تر, راحت تر و سرعت عمل او را بیشتر کند, در نهایت باعث جلب رضایت مشتری میشود.

ادامه مطلب...

فرم تماس با ما

تماس با ما

دفتر: تهران، خیابان حافظ، خیابان جامی، خیابان میردامادی، کوچه آزمایش، پلاک 3 واحد4
تلفن: (8خط) 66706720-021
فکس:66742435-021
کانال تلگرام: Rocktehran
ایمیل:info@rocktehran.com

کارخانه: جاده ساوه – کیلومتر 30 نرسیده به رباط کریم –شهرک صنعتی نصیرآباد-خیابان دکتر حسابی-خیابان صنعت-صنعت 5-شرکت راک تهران